Promocja! Aleo. Burza na północy Zobacz większe

Aleo. Burza na północy

9788381473996

Nowy produkt

Autor: Tomasz Miękina

Wydawnictwo: Novae Res

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-8147-399-6

Więcej szczegółów

Na zamówienie

30,77 zł

-19%

37,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Tomasz Miękina
Wydawnictwo Novae Res
Rok wydania 2019
Ilość stron 354
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Format 12.1 x 19.5 cm
Waga 354 g

Więcej informacji

Opis wydawcy:

Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie?

Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia, która mówi, że los odkupi Rubin z Kalantari?

Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i groźny. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.

Dla dziewczyny czas się zatrzymał. Świat wkoło niej zawirował. Czuła, że zaraz się przewróci. Oparła się o stół. Jej duże szafirowe oczy teraz powiększyły się jeszcze bardziej. Wpatrzone w nieco zamglony wzrok stryja, który spokojnie siedział na krześle, zdawały się pytać: „Dlaczego, dlaczego ja?”. Fere nie ukrywał zdziwienia. Decyzja króla, chociaż słuszna, wydawała mu się niezrozumiała. Co musiało się stać? – myślał w duchu. Po tylu latach rządów. Nie mógł przywyknąć do tej myśli. Wszystko nastąpiło tak szybko.

Tomasz Miękina – urodził się w 1989 roku w Stalowej Woli. Z wykształcenia ekonomista, absolwent KUL-u. Obecnie pracownik działu handlowego w jednej z firm sektora przemysłowego. Swój wolny czas poświęca jeździe na rowerze oraz pisarstwu. Pasję do książek zawdzięcza swojej mamie, która zachęciła go do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Swoją pisarską przygodę rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, stając się współautorem tomiku poezji Tchnienie. W 2012 roku rozpoczął pracę nad serią powieści o losach dziewczyny o rubinowych włosach. Pierwszy tom jej przygód Aleo. Burza na północy jest jego powieściowym debiutem.

Recenzje

Napisz recenzję