Dziewczynka z atramentu i gwiazd Powiększ

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

9788308068434

Nowy

Autor: Kiran Millwood Hargrave

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-08-06843-4

Szczegóły

Na zamówienie

30,40 zł

-20%

38,00 zł

Opis wydawcy:

„Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…”

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya.

Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik.

Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży – musi ocalić wyspę Moya.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

Autor Kiran Millwood Hargrave
Wydawnictwo Literackie
Rok wydania 2019
Ilość stron 260
Oprawa twarda
Format 14.5x20.5 cm
Waga 438 g

Napisz opinię

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

Autor: Kiran Millwood Hargrave

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-08-06843-4

11 inne produkty z tej kategorii