Smocza Perła Powiększ

Smocza Perła

9788366173019

Nowy

Autor: Yoon Ha Lee

Wydawnictwo: Galeria Ksiażki

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-66173-01-9

Szczegóły

Na zamówienie

28,41 zł

-23%

36,90 zł

Opis wydawcy:

Trzynastoletnia Min pochodzi z prastarego rodu lisich duchów, ale zupełnie na to nie wygląda. By chronić najbliższych przed niebezpieczeństwem, matka zakazała im posługiwania się lisią magią: nie wolno czarować, nie wolno zmieniać postaci. Wszyscy przez cały czas muszą zachowywać ludzką formę.

Min czuje się przytłoczona rodzinnymi zasadami. Nie znosi niekończących się domowych obowiązków, panoszących się wszędzie kuzynów i wiecznie krytykujących ciotek. Marzy, by uciec z rodzinnej Jinju – zapomnianej, ubogiej, pustynnej planety. Nie może się już doczekać, kiedy dorośnie i będzie mogła, jak jej starszy brat Jun, zaciągnąć się do Sił Kosmicznych i zobaczyć inne planety należące do Ligi Tysiąca Światów.

Kiedy jednak przychodzi wiadomość, że Jun zdezerterował, by udać się na poszukiwania Smoczej Perły, Min nabiera pewności, że coś jest nie w porządku. Jej brat nigdy nie opuściłby krążownika, nawet dla magicznego artefaktu, który podobno posiada niezwykłe moce. Min postanawia uciec i odszukać brata, by oczyścić jego imię.

Podczas wyprawy Min napotka przemytników, piratów i mściwe duchy. Będzie musiała uciekać się do oszustwa, kłamstwa i sabotażu. Częściej niż kiedykolwiek sytuacja zmusi ją do posługiwania się lisią magią, ale także polegania na własnym sprycie i odwadze. Wszystko to może się skończyć zupełnie inaczej, niż spodziewała się Min, i przerosnąć jej najśmielsze marzenia.

Smocza Perła, kosmiczna saga z mitologią koreańską w tle, przenosi czytelnika w świat przekraczający granice wyobraźni.

Autor Yoon Ha Lee
Wydawnictwo Galeria Książki
Rok wydania 2019
Ilość stron 352
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Waga 328 g

Napisz opinię

Smocza Perła

Smocza Perła

Autor: Yoon Ha Lee

Wydawnictwo: Galeria Ksiażki

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-66173-01-9

11 inne produkty z tej kategorii