Promocja! Tajemnice Joan Zobacz większe

Tajemnice Joan

9788381106689

Nowy produkt

Autor: Jennie Rooney

Wydawnictwo: Sonia Draga

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-8110-668-9

Więcej szczegółów

Dostępne od ręki

32,32 zł

-19%

39,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Jennie Rooney
Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania 2019
Ilość stron 424
Oprawa miękka
Format 14.3 x 20.5 cm
Waga 424 g

Więcej informacji

Opis wydawcy:

Na podstawie powieści powstał film z Judi Dench i Sophie Cookson w rolach głównych!

Nietypowa powieść szpiegowska o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu…

Cambridge roku 1937 pełne jest idei i idealistów, a Joan, która dotąd nie obracała się w wielkim świecie, jest nimi wprost oczarowana. Znajomość z przebojowymi Sonią i Leo, studentami rosyjskiego pochodzenia, coraz bardziej się zacieśnia, ale gdy lata uniwersyteckie dobiegają końca i rozpoczyna się dorosłe życie, trudno jest pozostać lojalnym w stosunku do dawnych przyjaciół.

Niemal siedemdziesiąt lat później Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę państwową i przekazywanie ściśle tajnych informacji Sowietom. Kobieta utrzymuje, że jej decyzja była podyktowana osobliwymi czasami wojny.

Joan Stanley skrywa tajemnicę. Przez pięćdziesiąt lat była kochającą matką, czułą babcią, we wtorkowe popołudnia adeptką malowania akwarelami, a w czwartkowe uczestniczką zajęć tanecznych. Aż do pewnego słonecznego wiosennego poranka… Ktoś bowiem odkrył jej latami tajoną tożsamość. Joan Stanley była szpiegiem.

„Wciągająca powieść o szpiegach, lojalności poddanej próbie i niebezpiecznych konsekwencjach dobrych intencji”.

– „Publishers Weekly”

„Rooney stworzyła wspaniałą narrację; z elegancją przedstawiła kobietę wiodącą szczęśliwe i spokojne życie do czasu, gdy MI5 zapukała do jej drzwi”.

– „Kirkus Review”

Recenzje

Napisz recenzję