Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku Powiększ

Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku

9788380742048

Nowy

Autor: Shaughnessy Bishop-Stall

Wydawnictwo: Bukowy Las

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 9788380742048

Szczegóły

Na zamówienie

36,37 zł

-19%

44,90 zł

Opis wydawcy:

Większość z nas tego doświadczyła…. W jednej chwili zasypiasz, a w następnej budzisz się

do półświadomości ze snów o pustyniach i demonach, z ustami pełnymi piasku i z bólem głowy.

Tak, masz kaca!

Odważny dziennikarz, powieściopisarz i błyskotliwy gawędziarz Shaughnessy Bishop-Stall stanął na pierwszej linii odwiecznej wojny ludzkości z kacem. Aby raz a dobrze pozbyć się skutków nocnych szaleństw, podjął się niewiarygodnie trudnego śledztwa dziennikarskiego i zagłębił się w niesławne konsekwencje szorstkich poranków, czerpiąc garściami z doświadczeń wielkich starych mistrzów, takich jak Noe czy Winston Churchill. Wszystko w poszukiwaniu ulgi, a nawet może lekarstwa... Aby nikt inny nie musiał już nigdy iść tą drogą…

Kac dręczy ludzkość od jej zarania (a może i dłużej). Od zawsze też ludzie próbowali się go pozbyć. Nawet dziś niewiele wiadomo o tym, jak powstaje, a jeszcze mniej o tym, jak go leczyć. Mimo iż półki sklepowe pełne są cudownych eliksirów na kaca, wciąż wymyka nam się z rąk prawdziwe antidotum na syndrom „dnia po”.

Sprawdzając plotki i mity, autor przez dziesięć lat badał, podróżując po świecie i przez wieki historii, najrozmaitsze sposoby radzenia sobie z kacem, od pływania z niedźwiedziami polarnymi do kroplówek z soli fizjologicznej czy jedzenia sierści starego psa – wszystko po to, by czytelnicy dowiedzieli się, które z nich działają. W książce raczy nas też opowieściami i anegdotami o długiej i brzemiennej w skutki relacji ludzkości z alkoholem, dzieląc się radami wszystkich poznanych specjalistów w temacie kaca, od Kingsleya Amisa do człowieka spotkanego (przypadkiem?) w pubie.

„Mimo tysiącleci picia nie ma zgody co do istnienia leku na skutki nadmiernego picia. A właśnie to lekarstwo Shaughnessy Bishop-Stall postanowił znaleźć i opisać w swojej nowej książce. Trwająca oficjalnie 10 lat (i wiele więcej lat nieoficjalnie) misja autora rzuciła go w świat, by pił, cierpiał i… znowu pił. Jak pokazuje w tej książce, a każdy, kto szukał w Internecie rozwiązania to potwierdzi, niewiele było dotychczas badań naukowych, by znaleźć lek na kaca".

Autor Shaughnessy Bishop-Stall
Wydawnictwo Bukowy Las
Rok wydania 2019
Ilość stron 420
Oprawa twarda
Format 13.5 x 20.5 cm
Waga 606 g

Napisz opinię

Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku

Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku

Autor: Shaughnessy Bishop-Stall

Wydawnictwo: Bukowy Las

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 9788380742048

11 inne produkty z tej kategorii