Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie Powiększ

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

9788379761333

Nowy

Autor: Jasmyn Ward

Wydawnictwo: Poznańskie

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 9788379761333

Szczegóły

Na zamówienie

35,92 zł

-20%

44,90 zł

Jesmyn Ward, stypendystka MacArthur Genius Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku we współczesnej powieści o rodzinie, budowaniu tożsamości i granicach opowieści.

Trzynastoletni Jojo na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być dobrym człowiekiem. Stopniowo poznaje świat, czerpiąc zarówno z bliskich mu wzorców, rodzinnych opowieści oraz legend.

Splot wydarzeń zabierze go w podróż do więzienia stanowego Parchman w mrocznym sercu Missisipi, gdzie natrafi na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat człowieczeństwa, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.

***

„Głęboka wiwisekcja amerykańskich koszmarów. Lektura obowiązkowa”. – Margaret Atwood

„Powieść drogi, z której nie ma odwrotu. Oszałamiająca książka!” – Marlon James

„Po lekturze czułem się jak jedna z bohaterek powieści, «moje serce: wiewiórka schwytana we wnyki»”. – Michał Nogaś

„Choć zmartwienia autorki dotyczą wieczności, jej książka jest idealną odpowiedzią na współczesne bolączki. Śpiewajcie… łączy najlepsze aspekty amerykańskiej powieści drogi i historii o duchach, a przy tym trafnie opowiada o tym, jak huragany i epidemia opioidowa powoli pochłaniają amerykańską prowincję”. – „The New York Times”

„Powieść ta zamazuje granicę między życiem i śmiercią, miłością i cierpieniem. Jestem wielką fanką twórczości Jesmyn Ward, a ta książka dowodzi ostatecznie, że to jedna z najważniejszych współczesnych pisarek w Ameryce”. – Ann Patchett

„Ward odkrywa po kolei warstwy opowieści zapisanej cudownym, wielowarstwowym językiem, jej historię natomiast wieńczy melodia nie z tej ziemi”. – BBC

Autor Jasmyn Ward
Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania 2019
Ilość stron 335
Oprawa twarda

Napisz opinię

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

Autor: Jasmyn Ward

Wydawnictwo: Poznańskie

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 9788379761333

12 inne produkty z tej kategorii