Promocja! Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości? Zobacz większe

Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości?

9788327716422

Nowy produkt

Autor: Danuta Piekarz

Wydawnictwo: WAM

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-277-1642-2Więcej szczegółów

Na zamówienie

22,16 zł

-11%

24,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Danuta Piekarz
Wydawnictwo WAM
Rok wydania 2019
Ilość stron 168
Oprawa miękka
Format 12.4x19.4 cm
Waga 200 g

Więcej informacji

Opis wydawcy:

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!” (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo jak my? Czy Jego gniew jest święty, a nasz grzeszny? W jaki sposób przeżywać gniew, by zbliżał nas do Boga, a nie oddalał od Niego? Czy chrześcijanin może się złościć, a nawet gniewać się na samego Boga?

Danuta Piekarz, wędrując po kartach Biblii, wnikliwie bada najrozmaitsze przejawy gniewu. Przybliża zwłaszcza te, które towarzyszą ludziom w kontaktach z Bogiem.

„Łatwo nam oskarżać autorów biblijnych, a nawet samego Boga, za ich gwałtowne reakcje, które są opisane na kartach świętych ksiąg. Jeśli jednak wczytamy się w nie bez uprzedzeń (…), odkryjemy, że właśnie ten rozgniewany Bóg jest nam bardzo bliski”.

***

Danuta Piekarz – biblistka i italianistka, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II oraz w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. W latach 2008−2013 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Opublikowała kilkanaście książek i artykułów o tematyce biblijnej.

Recenzje

Napisz recenzję